Uwaga na oszustów!!!

Wodociągi Kraków ostrzegają przed oszustami, którzy podają się za pracowników wodociągów i odwiedzają mieszkańców pod pretekstem odczytania wodomierza lub sprawdzenia jakości wody w instalacji wewnętrznej. Do Wodociągów Kraków wpływają ostatnio zgłoszenia o dziwnych wizytach. 

Fot. Kraków w Pigułce

Jak informują Wodociągi Kraków, podobne usługi nie są wykonywane w mieszkaniach odbiorców ze względu na  zasady funkcjonowania w okresie pandemii.

Przestrzegamy przed fałszywymi odczytywaczami wodomierzy lub rzekomymi kontrolerami jakości wody!

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie zgłoszeniami o oszustach odwiedzających mieszkańców Krakowa pod pretekstem odczytania wodomierza lub sprawdzenia jakości wody w instalacji wewnętrznej przypominamy, że nasi pracownicy przestrzegając zasad funkcjonowania w okresie pandemii, nie wykonują takich czynności w mieszkaniach Odbiorców.

Wyjątkiem jest wymiana lub niezbędna kontrola wodomierza. W takiej sytuacji pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa posiadają służbowe legitymacje, poruszają się oznakowanym samochodem i nie przyjmują wpłat za świadczone usługi.

Informujemy również, że nie wysyłamy smsów ani maili z prośbą o dokonanie płatności. Tego rodzaju wiadomości, zawierające linki
do kont bankowych są działaniem cyberoszustów, mającym na celu wyłudzenie pieniędzy.

Sprawdź prawdziwość otrzymanych wiadomości i informacji przekazanych przez osoby podające się za naszych pracowników dzwoniąc pod numer 12 42 42 300 lub 994. – czytamy w informacji umieszczonej na stronie Wodociągi Kraków.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE