W Krakowie powstaną dwa szpitale tymczasowe dla covidowców. Ale…

W Krakowie zaplanowano początkowo jeden dodatkowy szpital dla covidowców. W Warszawie tymczasowy szpital powstaje na Stadionie Narodowym. W Krakowie typowano najpierw Tauron Arenę, ale władze miasta zdecydowały się w końcu na halę EXPO KRAKÓW. Dodatkowo powstanie drugi szpital. Lokalizacja też już jest. 

By Stanisław Rozpędzik – http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/aktualnosci/nienazwana-a7dbeb.html, CC BY 4.0/Wikipedia

Pierwszy tymczasowy szpital dla covidowców ma powstać w Hali Expo Kraków. Wybór padł przez świetny dostęp do mediów, sporo osobnych sal oraz bardzo dobre warunki logistyczne.

Problem z Halą Expo Kraków jest taki, że spółka zarządzająca halą nie dość, że nie podpisała jeszcze umowy to tak naprawdę nie dostała nawet takiej propozycji.

Drugi punkt to budynek z którego niedawno wyprowadził się Szpital Uniwersytecki. Budynek Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof jest gotowy do uruchomienia choćby w poniedziałek.

Na miejscu jest dostępnych 40 łóżek z czego 32 łóżka internistyczne a 8 przygotowanych dla pacjentów intensywnej terapii.

Mimo gotowości nadal jednak nie wiadomo kiedy szpital miałby zostać uruchomiony.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE