Dziś w nocy zmiana czasu!

Dziś w nocy czeka nas zmiana czasu, prawdopodobnie jedna z ostatnich takich zmian w Europie. Zmieniamy czas letni na zimowy, co oznacza, że będziemy spać o godzinę dłużej. Wskazówki zegarów powędrują o godzinę do tyłu.

Fot. Pixabay

To dobra informacja dla wszystkich ceniących sobie sen. Punktualnie o 3:00 wskazówki zegara przesuną się na godzinę 2:00. Oznacza to, że z soboty na niedzielę będziemy spać o godzinę dłużej.

Zegary w telefonach, laptopach czy tabletach przesuną się same. Komunikacja miejska w Warszawie kursować będzie powtarzając rozkład pomiędzy 2:00 a 3:00. Gorzej będzie z pociągami. Jeśli planujecie podróż PKP, przygotujcie się, że o 3:00 pociągi zatrzymają się na najbliższej stacji, czekając godzinę. Następnie ruszą dalej, zgodnie z rozkładem.

Możliwe, że jest to jeden z ostatnich zmian czasu. Wszystko ze względu na to, że w 2021 roku lub kolejnym, kraje UE mają zrezygnować z tego zwyczaju. W Polsce zmiana czasu trwa już od 37 lat. Następna będzie w marcu, kiedy przestawimy zegarki o godzinę do przodu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE