Nowa lista państw z zakazem lotów. Obowiązywać będzie od 28 października

W nowym rozporządzeniu dotyczącym zakazu lotów znalazło się 27 krajów. Lista obowiązywać będzie od 28 października do 10 listopada. 

Fot. Pixabay

Wśród krajów z zakazem lotów nie ma żadnego z Unii Europejskiej, a także strefy Schengen czy Rosji. W udostępnionym w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów znalazło się 27 państw. Są to: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Izrael, Kuwejt, Libia, Argentyna, Chile, Ekwador, Indie, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Trynidad i Tobago, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman i Bahamy.

Jak mówi uzasadnienie, istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo Polaków i zminimalizowanie zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Kraje wybierane są na podstawie współczynnika, który w zakresie 14- dniowej skumulowanej liczby zachorowań na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców, przekracza 90. Jest on tworzony w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE