Osobisty dramat Rafała Trzaskowskiego! Przyznał, co się stało

„Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze…” – napisała Małgorzata Trzaskowska na Facebooku. Jej maż Rafał Trzaskowski przyznał, że małżeństwo straciło dziecko w piątym miesiącu ciąży. 

„Nadzieja i radość na wiadomość o ciąży, potem coraz to gorsze informacje, aż w końcu dramat, brak nadziei, strach, bezsilność i ból – tak straszny ból, że marzysz o tym żeby zemdleć albo być jak najszybciej poddana narkozie. Jedyna myśl, jaka ci towarzyszy, to aby mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Aby cierpienie twoje i nienarodzonego dziecka się jak najszybciej skończyło. Jedynym ludzkim rozwiązaniem, w każdym takim przypadku, jest jak najszybsza diagnoza i pozostawienie kobiecie wyboru. TEN WYBÓR leczy z ran szybciej. Tylko kobiety, które przez to przeszły, są w stanie to zrozumieć. Nikt inny. A jest nas wiele, bardzo wiele. Nigdy nie pozwolę na to, aby moje dzieci zostały kiedykolwiek pozbawione tego Wyboru. To my – kobiety – powinnyśmy walczyć teraz i zawsze, wszelkimi środkami.” – napisała żona prezydenta Warszawy.

Dziś w programie Fakty po faktach Rafał Trzaskowski poproszony o komentarz, do tego wpisu zdecydował się na szczere wyznanie:

„To są dramaty ludzkie i takich dramatow jest mnóstwo. Kiedy okazuje się, że płód ma wady, że jest zagrożony, a potem w piątym miesiącu obumiera, to są takie dramaty które są z ludźmi do końca życia. Oczywiście, my jesteśmy szczęśliwymi rodzicami, mamy dwójkę dzieci więc to na szczęście leczy rany ale te blizny pozostają do końca. my wiemy jak to jest rozmawiamy z mnóstwem ludzi, którzy mają podobne problemy. Choćby w szpitalu Bielańskim pojawiają się pacjentki z olbrzymimi problemami to jest jeden z największych ośrodków prenatalnych w naszym kraju ja znam te dramaty i nie wyobrażam sobie by ktoś mógł podejmować te decyzje za kobiety. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji że trzeba czekać do końca i obserwować swoje dziecko jak ono umiera kilka godzin.” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE