Prymas Polski apeluje o odwołanie mszy i nabożeństw na cmentarzach 1 listopada

Prymas Polski, Wojciech Polak zaapelował o odwołanie mszy świętych i nabożeństw na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych. Poprosił również, aby zostały odwołane wszystkie procesje na cmentarzach.

fot. Pixabay

W związku z panującą sytuacja epidemiczną w Polsce, cały kraj trafił do czerwonej strefy. Już wkrótce Święto Zmarłych, podczas którego wiele osób będzie chciało odwiedzić groby bliskich. Prymas Polski wydał specjalny komunikat, w którym prosi o odwołanie mszy i nabożeństw na cmentarzach.

Abp Wojciech Polak poinformował, że w trosce o zdrowia i bezpieczeństwo wiernych, wszelkie obchody z okazji Wszystkich Świętych powinny przenieść się z cmentarzy do kościołów. Oczywiście przy zachowaniu obowiązującego limitu osób i odpowiednich środków bezpieczeństwa. Polak apelował też o nieustającą modlitwę za zmarłych, chorych, zakażonych i wszystkich, którzy cierpią przez epidemię koronawirusa. Poprosił również o modlitwę za pracowników służb medycznych.

Na koniec przypomniał, że zgodnie z dekretem wydanym przez papieża Franciszka, w tym roku odpust zupełny zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc, a nie jak do tej pory przez pierwsze 8 dni listopada.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE