Uwaga kierowcy! Ruszyła ogólnopolska akcja „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo”

22 października ruszyła ogólnopolska akcja „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo”, w ramach której diagności za darmo sprawdzą reflektory w samochodach. Ma potrwać kilka tygodni. 

Fot. Pixabay

Kampania organizowana jest przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego. Jak tłumaczą organizatorzy, niepoprawne oświetlenie auta ma negatywny wpływ nie tylko na wygodę jazdy, ale również na bezpieczeństwo. Nieodpowiednie światła mogą nawet doprowadzić do tragedii. Jak wynika z raportu policji, największych wskaźnik osób zabitych na drogach dotyczy pory nocnej, na nieoświetlonych ulicach. Szczególnie ważne jest to w porze jesienno- zimowej, kiedy szybciej zapada zmrok.

Do akcji dołączyło ponad 1200 stacji kontroli pojazdów. Diagności w całym kraju za darmo sprawdzą ustawienia świateł w aucie. Policjanci skupią się natomiast na edukacji kierowców, a także kontroli oświetlenia w samochodach.

Akcja „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo” potrwa do 15 grudnia. Punkty, w których można dokonać bezpłatnej wizyty można sprawdzić m.in. w aplikacji Yanosik.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE