Wicemarszałek Senatu o decyzji TK: „Ten pseudowyrok zapadł”

W wywiadzie dla Onetu, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska- Stanecka zapytana została o komentarz dotyczący decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Kobieta nie kryła oburzenia z zaistniałej sytuacji. 

Fot. Wikipedia/ By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=86171487

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nawet gdy istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, aborcja jest niezgodna z Konstytucją. Większość Polaków nie kryje zdenerwowania z powodu decyzji TK. Od 2 dni odbywają się protesty, kobiety i mężczyźni komentują sytuację. Głos zabierają również artyści i politycy.

W programie „Onet Rano” wyraziła swoją opinię wicemarszałek Sejmu, Gabierla Morawska- Stanecka.

„Kiedy środowiska lewicowe domagały się liberalizacji tego drakońskiego prawa, to wielu komentatorów mówiło, żeby tego nie ruszać i nie otwierać puszki pandory, dlatego, że ten kompromis w jakimś sensie zadowala wszystkich. On nie zadowalał wszystkich. Okazuje się, że nikogo.”

-powiedziała kobieta. Dodała również, że przez lata zmienił się język. Teraz mówi się matka, zamiast kobieta w ciąży, dziecko nienarodzone zamiast płód. Morawska- Stanecka zadała ważne pytanie: „Jacy to obrońcy życia, którzy jednocześnie w wielu przypadkach są zwolennikami kary śmierci?”.

Na koniec dodała, że brak dostępu do legalnej aborcji doprowadzić może do naruszenia praw człowieka, a władza myśli jedynie o tym jak objąć kontrolę nad rozrodczością kobiet. Szczególnie, że obecnie cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa i to na tym powinien rząd się skupić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE