Zmarł ochotnik biorący udział w badaniach klinicznych szczepionki na COVID-19

W Brazylii zmarł ochotnik, który brał udział w badaniach klinicznych szczepionki na koronawirusa. Przygotowywana była przez koncern AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. Miał 28 lat. 

Fot. Shutterstock

Brazylijskie media informują, że zmarł 28-letni lekarz, który brał udział w testach szczepionki na wirusa SARS-CoV-2. Jak podała agencja prasowa Bloomberg, lekarz był w grupie kontrolnej, nie otrzymał dawki szczepionki a jedynie placebo.

Jak zapewnia Uniwersytet Oksfordzki i AstraZeneca, testy będą wciąż kontynuowane, ponieważ nie ma żadnych obaw o bezpieczeństwo szczepionki. Według raportu lekarz zmarł z powodu powikłań po zakażeniu. Nie ma jednak dokładnych informacji odnośnie śmierci 28-latka, ponieważ brazylijski urząd ds. zdrowia powołuje się na tajemnicę lekarską.

Mężczyzna ukończył w 2019 roku szkołę medyczną, od marca leczył osoby chore na COVID-19. Pracował w dwóch szpitalach w Rio de Janeiro na izbach przyjęć i oddziałach intensywnej terapii. Do tej pory w Brazylii zaszczepiono około 8000 wolontariuszy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE