Kontrole w komunikacji miejskiej. Ilu pasażerów nosi maseczki?

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK przez ostatni tydzień kontrolowali, czy pasażerowie krakowskiej komunikacji stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa. Wyniki wspólnych patroli potwierdzają, że niemal wszystkie osoby korzystające z tramwajów i autobusów podróżują z założoną maseczką.

Fot. PIxabay

Od wtorku, 13 października do poniedziałku, 19 października przeprowadzono prawie 150 kontroli. Za brak maseczki mandatami zostało ukaranych 14 osób. Kolejne 68 osób zostało pouczonych za nieprawidłowe zakrywanie ust i nosa. W stosunku do jednego pasażera skierowano wniosek do sądu za brak maseczki. To oznacza, że w krakowskich tramwajach i autobusach podróżowała średnio jedna osoba, która nie posiadała maseczki lub miała ją założoną nieprawidłowo.

Ponieważ Kraków znajduje w czerwonej strefie w poniedziałek, 19 października policjanci i inspektorzy ruchu MPK zwracali uwagę nie tylko na zakrywanie ust i nosa, ale także na liczbę pasażerów w pojazdach. Również dyspozytorzy ruchu MPK na bieżąco monitorowali sytuację związaną z frekwencją.

Wczoraj dodatkowe autobusy wykonały 39 kursów zarówno na liniach miejskich jak i aglomeracyjnych, a dodatkowe tramwaje wykonały tych kursów 10. Wszystko po to, aby umożliwić pasażerom zachowanie jak największego dystansu podczas podróży.

Warto podkreślić, że MPK SA w Krakowie od samego początku pandemii SARS CoV-2 podejmuje wiele działań w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, klientów i pracowników.  Każdego dnia wszystkie pojazdy są dokładnie dezynfekowane, a prowadzący samodzielnie otwierają drzwi na każdym przystanku, dzięki czemu pasażerowie nie muszą dotykać przycisków. Cały czas w pojazdach są wydzielone strefy bezpieczeństwa w rejonie kabiny, która oddziela prowadzących i pasażerów.

Planowane są także kolejne kontrole z policją dotyczące stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Do tej pory wspólnie z Komendą Miejską Policji oraz z Komendą Powiatową Policji w Krakowie przeprowadzono blisko 900 takich kontroli.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE