Uwaga! Oszuści próbują wyłudzić pieniądze od klientów popularnego serwisu ogłoszeniowego!

CERT Polska apeluje klientów portalu OLX o ostrożność. Oszuści próbują wyłudzić pieniądze i dane osobowe od osób korzystających z serwisu ogłoszeniowego.

Fot. Kraków w Pigułce

Jakiś czas temu CERT Polska zwracał uwagę na próby wyłudzenia pieniędzy od klientów Allegro. Teraz przyszła pora na inny portal, a mianowicie OLX. Złodzieje chcą ukraść zarówno pieniądze, jak i dane osobowe osób korzystających ze strony internetowej.

CERT opublikował komunikat, w którym ostrzega przed nową kampanią wyłudzania danych od klientów OLX Polska. Jak tłumaczy, przestępcy kontaktują się w sprawie przedmiotów wystawionych na sprzedaż. W tym celu wykorzystują komunikator WhatsApp.

Warto zwrócić uwagę na język, jakim się komunikują. Zazwyczaj jest to łamana polszczyzna, a oszuści proszą o nadanie paczki. Przesyłają spreparowany link, po wejściu w który pojawia się fałszywa strona portalu. Tam wymagane jest podanie danych osobowych, w tym numeru karty płatniczej. Dlatego pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w link, a tym bardziej podawać jakichkolwiek danych. Taką sytuację najlepiej zgłosić bezpośrednio do CERT.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE