W szpitalach brakuje personelu, kończą się łóżka i respiratory

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o sytuacji w małopolskich szpitalach. Jak wynika z danych, zajętych jest już większość łóżek, wszędzie są braki personalne a w całym województwie wolne są zaledwie 4 respiratory. 

Fot. Shutterstock

Jak wynika z danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w szpitalach zostało 373 wolne łóżka na dostępnych 2280. Mowa tu o wyposażeniu z przeznaczeniem covidowym.

Jeszcze gorzej wygląda stan wolnych respiratorów. Na 192 zajętych jest już 188. Jak podaje RMF FM kolejne 50 sztuk uruchomionych zostało z Agencji Rezerw Materiałowych, ale przeznaczone są dla szpitali tymczasowych.

Problem w tym, że w szpitalach tymczasowych wciąż brakuje personelu. Od wczoraj uruchomiony został szpital w budynkach dawnego Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie a kolejny planowany jest w Hali Expo.

Sytuacja w małopolskich szpitalach jest coraz gorsza i to nie tylko przez brak sprzętu, który mimo wszystko jest sukcesywnie uzupełniany, ale głównie przez brak personelu, którego pozyskać już nie jest tak łatwo. Spora część jest wciąż na zwolnieniach lekarskich oraz kwarantannie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE