Kinga Duda o wyroku TK: Decyzja powinna być pozostawiona kobiecie

Kinga Duda zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Pisze, że to kobieta powinna mieć wybór i, że nie może pogodzić się z wyrokiem TK. Dodała jednak, że nie można też wyrazić zgody na akty przemocy i niszczenie mienia czy kościołów.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kinga duda zaznaczyła, że prezentuje swoje poglądy, jako prywatna osoba, „jako młoda kobieta, która być może kiedyś będzie matką”.

„Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób, jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę” – pisze Kinga Duda.

„Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty czy godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami. Bo to kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia” – podsumowała Kinga Duda.

Córka prezydenta dodała też, że zawsze uważała istniejący kompromis, jako rozsądne rozwiązanie. Odniosła się też do obecnych protestów. Pisząc, że dyskusja przerodziła się w „bunt przeciwko wszystkiemu” i, że nie można wyrażać zgody na działania skrajne, jak akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, czy obrażanie osób, które nie podzielają poglądów. „Wyrażanie poglądów w sposób agresywny i obraźliwy, nawołujący do łamania prawa, przez jakąkolwiek osobę czy stronę sporu, nie może być akceptowane”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE