Marszałek apeluje o zrezygnowanie z protestów. „Będzie tragedia!”

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski zamieścił na swoim profilu dramatyczny apel do mieszkańców. Dotyczy on zwiększającej się w zawrotnym tempie liczbie zakażeń koronawirusem. 

Fot. Kraków w Pigułce

Marszałek zwraca uwagę na sytuację w małopolskich szpitalach i fakt, że za chwilę może zabraknąć łóżek dla chorych, mimo że uruchomiono już szpital tymczasowy a w planach jest następny.

Brakuje jednak personelu bo ok. 400 pielęgniarek i lekarzy już choruje na COVID-19. Nie wytrzymamy zwiększającej się codziennie o kilkaset liczby zakażeń. Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia! – pisze w swoim apelu marszałek.

Poniżej przytaczamy pełną treść apelu Marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Małopolski!

Od marca bieżącego roku, rozwijająca się pandemia koronawirusa, w różnym zakresie ogranicza i utrudnia nam życie. Dotyczy to zarówno gospodarki, jak również służby zdrowia, służb sanitarnych, ratowniczych i porządkowych – czyli tarczy ochronnej, która musi nas chronić przed skutkami pandemii.

Obecnie mamy do czynienia z tzw. drugą falą zakażeń, która nabiera coraz większej siły. Czynimy co tylko jest w naszej mocy, aby ciągle zwiększać zasoby zakładów opieki zdrowotnej – tworząc kolejne setki tzw. łóżek covidowych, wyposażamy je w dodatkowe urządzenia i niezbędny sprzęt.

System, który z coraz większym trudem nas chroni, ma także swoje ograniczenia. Niestety, niebezpiecznie zbliżamy się do granic możliwości; stan dostępnych łóżek jest na wyczerpaniu, zaczyna brakować personelu medycznego, sanitarnego, itd.
Jedynym sposobem na utrzymanie podstawowych funkcji tego systemu ochrony jest ograniczenie liczby zakażeń.

Każdy z nas ma wpływ na ograniczenie tej bardzo złej tendencji. Niestety, nie pomaga nam w walce z pandemią zbiorowe manifestowanie czegokolwiek. Takie spotkania, to doskonałe miejsce i warunki do zbiorowego przekazywania koronawirusa.

Szanowni Państwo!

Nie wytrzymamy zwiększającej się codziennie o kilkaset liczby zakażeń. Szpitale zapełnią się do końca i będzie tragedia!
Apeluję do wszystkich mieszkańców Małopolski o całkowite ograniczenie tego rodzaju zbiorowych spotkań. To prosta droga do sytuacji całkowicie krytycznej.

Nie musi tak być! Ale to zależy od naszego zachowania. Bądźmy mądrzy przed szkodą!
Proszę, przestrzegajmy wszystkich przepisów sanitarnych!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE