Pierwsza dama komentuje wyrok TK. „Uważam te kobiety za bohaterki”

Prezydent przebywa w izolacji ponieważ jest zakażony koronawirusem. Podczas wywiadu udzielanemu Bogdanowi Rymanowskiemu w Polsat News, prezydent niespodziewanie powiedział, że jego małżonka chce wypowiedzieć się w sprawie wyroku TK.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Agata Duda wielokrotnie była proszona o zajęcie stanowiska w tej sprawie, jednak choroba prezydenta skutecznie uniemożliwiła prezydenckiej parze kontakt z dziennikarzami. Pierwsza Dama wykorzystała okazję i przedstawiła swoje stanowisko.

Mogę mówić za siebie. Ja nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet ciążę zagrożoną, ale wynika to z moich przekonań, wynika to również z mojej wiary, ale także ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama i miałabym wsparcie rodziny – powiedziała Agata Duda i dodała, że poznała wiele kobiet, które nie usunęły ciąży pomimo, że miały taką możliwość – Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki (…) Czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam tutaj wątpliwości – odpowiedziała.

Na pytanie Bogdana Rymanowskiego, co powiedziałaby protestującym kobietom, Pierwsza Dama, że trudno jest jej wypowiedzieć się za inne kobiety, bo każdy ma swoje zdanie. Stwierdziła jednak, że nie można akceptować aktów agresji, profanacji kościołów, znieważania osób czy wulgarnych słów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE