Parada Równości: „Nie tylko kobiety mają macicę”

„W ostatnich dniach pojawia się dużo doniesień od osób nieheteronormatywnych, że na protestach słyszą „schowaj flagę”.Nie jest to nic nowego. Piewcy wolność świętsi od papieża od dawien dawna zapominali w tę swoją wolność włączyć nas, tęczowe osoby.” – pisze Parada Równości na Facebooku.

„Pragniemy przypomnieć, że hasło tego protestu czyli ABORCJA NA ŻĄDANIE dotyczy również nas. Nie tylko kobiety mają macicę. A ta magiczna literka B, druga w skrócie, a często pomijana w debacie, to osoby biseksualne, które wchodzą w związki również rożnopłciowe (to przykład dla tych topornych, którym wydaje się, że lesbijka czy osoba niebinarna czy trans mężczyzna nie może zajść w ciążę).

Przypominamy również, że inne hasło tego protestu czyli WY******LAĆ dotyczy również Was. Wydaje Wam się, że po tygodniu na ulicy macie prawo decydować kto może na niej protestować, ale my jesteśmy na tej ulicy od lat. Staliśmy z tymi hasłami, zanim to było modne.

Więc następnym razem zanim zabronisz komuś protestować, albo zapragniesz narzucać komuś formę protestu zatrzymaj się i zamilknij, a jak nie potrafisz zamilknąć, to wróć do domu, bo najwyraźniej nie czaisz o co chodzi w tych protestach.” – czytamy na oficjalnym fanpage Parady Równości.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE