„Precz” zamiast „W…” Prof. Bralczyk edukuje protestujących

Profesor Jerzy Bralczyk poproszony o skomentowanie skandowanych haseł na protestach wyraził swoją opinię i wyjaśnił dlaczego hasła powinny być zmienione. 

fot. Tomasz Leśniowski – Praca własna, CC BY-SA 4.0/Wikipedia

Profesor nauk humanistycznych Jerzy Bralczyk, profesor nauk humanistycznych, specjalista do spraw mediów, reklamy i polityki oraz niekwestionowany autorytet w dziedzinie językoznawstwa wypowiedział się na temat haseł używanych a raczej nadużywanych na ostatnich protestach w całym kraju.

Na antenie Polsat News prof. Bralczyk przyznał, że używanie wulgaryzmów daje poczucie wolności i siły, ale nadużywanie ich zmniejsza moc wypowiedzi i odnosi w efekcie odwrotny skutek.

Używanie wulgarnego języka przy okazji protestów znacznie zmniejsza sens roszczeń i przekaz co wpływa również na wizerunek samych protestujących.

Wulgaryzmy są w każdym języku i są potrzebne w pewnych sytuacjach. Przez publiczne ich nadużywanie, dewaluują się, są mniej wyraziste. Przez to, że je akceptujemy, przestają być wyjątkowe – powiedział na antenie stacji prof. Bralczyk.

Aby wzmocnić przekaz i sprawić, że hasła będą brzmieć poważniej profesor sugeruje by zastąpić wulgarne słowo na W. takimi hasłami jak „precz” lub „żądamy”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE