„Mężczyzna wisi głową w dół, pomóżcie!” Straż miejska użyła własnych pasków od mundurów

„Prosimy o szybki przyjazd patrolu na ulicę Zwycięstwa. W bunkrze, na drabinie, wisi głową w dół starszy mężczyzna”. Zgłoszenie, które wpłynęło do naszego dyżurnego zdecydowanie nie należało do typowych – informuje straż miejska.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

„Żyje, bo próbuje się uwolnić, ale sam sobie nie poradzi, jest zakleszczony między szczeblami, w każdej chwili może spaść w dół” – ten dramatyczny opis sytuacji przekazały dyżurnemu w czwartek wieczorem dwie wolontariuszki fundacji „Zupa na Plantach”.

Błyskawiczny kontakt z najbliższym patrolem, informacja do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i jazda! Na miejscu okazało się, że uwolnienie mężczyzny nie będzie łatwe.

Czekając na przyjazd strażaków, strażnicy zeszli w dół bunkra, tak nisko jak się dało i własnymi paskami od mundurów zabezpieczyli go przed upadkiem z wysokości około 3 metrów. Próbowali go uwolnić, ale niestety, sami nie byli w stanie. Dopiero po przyjeździe strażaków, wspólnie z nimi, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, lin i chwytaków, wydostali starszego pana na zewnątrz.

Na szczęście nic mu się nie stało, był cały i zdrowy i w takim szoku, że nie potrafił wyjaśnić jak znalazł się na drabinie. Wszystko skończyło się szczęśliwie – dzięki współpracy służb, a przede wszystkim dzięki dziewczynom z fundacji, które błyskawicznie wykręciły numer 986.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE