Rzecznik KEP o Wszystkich Świętych: „Zamiast znicza, zapalmy świeczkę”

W tym roku cmentarze ze względu na sytuacje epidemiologiczną zostały zamknięte od dziś do poniedziałku. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przekazał jak obchodzić uroczystości Wszystkich Świętych w domu.

Fot. Pixabay

Wczoraj podczas konferencji, premier Mateusz Morawiecki przekazał, że ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w Polsce, władze zdecydowały się zamknąć cmentarze. Nie wejdziemy na nie od 31 października. Ponowne otwarcie cmentarzy zapowiedziane jest na 3 listopada. Sytuacja wzbudziła wiele kontrowersji, tym bardziej, że decyzja zapadła dzień przed zamknięciem cmentarzy.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak przekazał zalecenia na 1 i 2 listopada. Zachęcił do zapalenia świeczki w domu i modlitwy za bliskich, którzy odeszli.

„W tym roku nie będziemy mogli tego dnia nawiedzić grobów naszych zmarłych, ale możemy ich wspominać i ofiarować za nich modlitwy i odpusty. Zamiast znicza zapalmy za nich świecę i wspominajmy ich z rodziną, tworząc w ten sposób wspólnotę modlitewną ogarniającą pamięcią tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do domu Ojca „

-przekazał. Dodał również, że w tym roku odpust wyjątkowo będzie można uzyskać przez cały listopad. Można go uzyskać odwiedzając kościół lub kaplicę i odmawiając „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasze”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE