Były szef GIS ma koronawirusa! Przebywa w szpitalu!

Marek Posobkiewicz poinformował, że obecnie przebywa w szpitalu, w związku z potwierdzonym wynikiem testu na COVID-19. Przekazał jak wygląda leczenie w szpitalu. Zaapelował też do ozdrowieńców, aby decydowali się na oddawanie osocza. 

Fot. Wikipedia/ By newsrm.tv – GIS alarmuje: Co roku grypa powoduje ciężkie powikłania, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70775235

Były szef GIS ma koronawirusa. Przebywa obecnie w jednej z warszawskich placówek. Jego stan jak określił jest „średnio ciężki”. W rozmowie z Polsat News poinformował też jak wygląda leczenie w szpitalach. Jak tłumaczył, w zależności od tego czy pacjent ma zmiany w płucach czy nie, dostaje antybiotyk, tlen i sterydy. Podkreśla, że większość chorych udaje się wyleczyć, nawet w przypadku ciężkiego przechodzenia koronawirusa.

Marek Posobkiewicz zwrócił uwagę na brak miejsc w szpitalach.

„Dobrze, że powstają te szpitale polowe, które będą mogły częściowo odbarczyć szpitale, napełnione do granic. Chyba, że sytuacja poprawi się na tyle, że nabór do szpitali będzie mniejszy.”

-mówił.

Zaapelował do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Uważa, że jest znacznie więcej osób, które dużo gorzej znoszą zakażenie koronawirusem niż on. I dla nich potrzebne jest wciąż osocze, które na pewno nie zostanie zmarnowane. Warto jednak sprawdzić jakie są warunki, aby zostać dawcą.

Marek Posobkiewicz zwrócił się również do osób zdrowych, aby dbali o siebie, unikali nerwów, dużo przebywali na świeżym powietrzu i pamiętali o odpowiedniej diecie. Dzięki temu wzmocnią swój układ odpornościowy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE