Możliwa kolejna blokada miasta. Spacery, protesty i manifestacje

W poniedziałek 2 listopada planowane są kolejne protesty w mieście. Popołudniu możliwy jest ponowny paraliż Krakowa. Protestujący rozpoczną marsze w różnych częściach miasta. 

fot. Strajk Kobiet

Protesty wedle planów rozpocząć się mają na Rynku Głównym o godz. 17-ej. Tym razem to środowiska artystyczno-kreatywne pojawią się na płycie rynku by rozpocząć spacer w ramach protestu.

Uczestnicy będą domagać się zmniejszenia obostrzeń w obszarach kultury a także rekompensat za utracone dochody za odwołanie imprez, spektakli i zamknięcie placówek kulturalnych.

fot. Strajk Kobiet

O godzinie 18-ej do protestu artystów dołączą kierowcy.  Trzeba przygotować się na utrudnienia w ruchu a także na powolną blokadę ulic. Uczestnicy wystartują z kilku punktów Krakowa.

Al. Pokoju – parking – przy stacji Shell
Castorama (Galeria Bronowice) – pod słupem Castorama
Tesco, Kapelanka – okolice słupa telefonicznego
Kaufland (dawniej Tesco), Wielicka – na końcu parkingu
Castorama, Alma , ul. Pilotów (przy wjeździe na parking Castoramy)

Również o tej porze na ulicach pojawią się piesi by ponownie zablokować główne ulice i skrzyżowania. Dzisiaj może dojść do kolejnego paraliżu miasta.

fot. Strajk Kobiet

Na koniec protesty mają ponownie pojawić się pod krakowską kurią z hasłem „Chryzantemy dla Jędraszewskiego”.

Jak informują organizatorzy „Z uwagi na szczególny dzień, nie będziemy skandować haseł. Z szacunku dla osób, dla których ten dzień może być trudniejszy niż pozostałe w roku, wydarzenie ma charakter zadumy. Znicze niech symbolizują pamięć o naszych bliskich. Chryzantemy niech będą symbolem dla Jędraszewskiego, że uznajemy go winnym przyzwolenia na zamordowanie praw kobiet o samodecydowaniu!”

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE