Sanepid sparaliżowany. Na pomoc rusza kopalnia soli

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieliczce ma coraz więcej problemów. Na zwolnieniach lekarskich jest większość pracowników, ale to nie koniec kłopotów. Brakuje również sprzętu. Z pomocą rusza Kopalnia Soli w Wieliczce. 

fot. Pixabay

Większość pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieliczce jest na zwolnieniu lekarskim z powodu COVID-19 i innych chorób. Braki personalne z Sanepidzie to jednak nie koniec problemów.

Jak sytuację opisuje Gazeta Krakowska, stacja ma problem również ze sprzętem. Na pomoc ruszyła Kopalnia Soli w Wieliczce oraz starostwo.

Sprzęt powoli jest uzupełniany. Kopalnia wysłała do Sanepidu dwa laptopy, cztery telefony komórkowe, niszczarkę do dokumentów, 1000 maseczek chirurgicznych, 3000 rękawiczek lateksowych oraz materiały i przybory biurowe – informuje GK.

Pod kątem kadrowym stacje wspomagają już pracownicy starostwa a kopalnia oddelegowała do pomocy dwie kolejne pracownice.

Kontakt ze stacją jest obecnie mocno utrudniony. Występują również opóźnienia z wydawaniem decyzji związanych z epidemią.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE