Zmiany w rozkładach jazdy MPK. Zawieszone linie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zmienia rozkład jazdy niektórych linii. Część zostaje tymczasowo zawieszona. Decyzja spowodowana jest sytuacją epidemiczną i spadkiem liczby pasażerów. 

Fot. Kraków w Pigułce

W związku z sytuacją epidemiczna oraz coraz mniejszym obłożeniem w pojazdach komunikacji miejskiej zachodzą zmiany w rozkładach jazdy.

W przypadku tramwajów zawieszone zostały linie 6, 12, 17 i 44. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa taka sytuacja. Przywrócenie linii planowana jest w momencie poprawy sytuacji epidemicznej.

Linia autobusowa nr 138 została ograniczona liczbą kursów, które są realizowane na trasie wariantowej przez ul. Mrozową. W zamian uruchomione zostały kursy na trasie podstawowej przez ul. Ujastek.

Na linii autobusowej nr 163 została wprowadzona korekta rozkładu jazdy, która zakłada zmianę godziny odjazdu z „Os. Piastów” w dni powszednie z godz. 22.46 na godz. 22.49.

Jak informuje MPK bilety okresowe wykupione na linie, które zostały tymczasowo zawieszone, zachowują ważność w innych pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na stałych trasach tych linii.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE