Będzie więcej szpitali tymczasowych niż planowano

Kwestia szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19 nabiera rozpędu. Jeszcze miesiąc temu zakładano utworzenie jednego szpitala dla covidowców, teraz w planach już jest kolejnych pięć w województwie małopolskim.

fot. Wikipedia

Jako pierwsza typowana była Tauron Arena. Następnie wybór padł na byłe budynki Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Kopernika i Botanicznej.

Szpital przy ul. Kopernika już funkcjonuje. Przygotowania trwają również z uruchomieniem Hali Expo. Jako kolejna placówka tymczasowa ponownie przygotowywana jest hala Tauron Areny, która przez jakiś czas przestała być brana pod uwagę.

To jednak nie wszystko. W Małopolsce powstanie również tymczasowy szpital covidowy w Krynicy – Zdroju oraz w Tarnowie. Jak informuje Radio Kraków powstanie on w Arenie Jaskółka Tarnów. Arena pomieści tam 200 łóżek.

W poniedziałek przed południem doszło już do spotkania w tej sprawie wojewody Łukasza Kmity oraz przedstawicieli PKO Banku Polskiego który ma sfinansować inwestycję.

Jako kolejny szpital tymczasowy typowana jest Hala Cracovii przy ul. Focha w Krakowie. Ma ona pomieścić 150 pacjentów. Obecnie trwa ustalanie harmonogramu prac.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE