Sylwester odwołany!

W tym roku zabawy sylwestrowej na Rynku Głównym nie będzie. Zamiast tego miasto ogłasza konkurs na instalację świetlną. 

Fot. Shutterstock

Płyta Rynku Głównego w Krakowie po raz pierwszy w noc sylwestrową może świecić pustkami. Żeby świeciła nie tylko pustkami, miasto organizuje konkurs na instalacje świetlną.

Zamiast wspólnego świętowania i odliczania ostatnich sekund starego roku, magistrat chce rozświetlić ulice i place miasta. Instalacje świetlne mają stanąć m.in. na Powiślu, w Alei Róż, na Placu Wolnica, Rondzie Mogilskim i Małym Rynku.

– W tym roku bezpieczeństwo jest dla nas jeszcze bardziej istotne niż dotychczas. Dlatego zrezygnowaliśmy z muzycznych scen i hucznych obchodów. W zamian zapraszamy na spacer śladem instalacji artystycznych, które będą zlokalizowane w różnych częściach miasta. Na razie nie zdradzamy szczegółów całego wieczoru i wielkiej niespodzianki, którą szykujemy na Rynku Głównym, ale do wspólnego przygotowania tej wyjątkowej nocy zapraszamy cały krakowski świat artystyczny! – zachęca Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

W konkursie można przesłać trzy osobne projekty instalacji która nie może przekroczyć wymiarów 5 na 5 metrów.

Na przygotowanie instalacji laureat dostanie 10 tys. brutto. Najlepszych 10 prac zostanie wystawionych w ostatnim dniu tego roku by rozświetlały Kraków.

Pomysły projektów można przesyłać do 15 listopada.  Szczegóły na stronie Biura Festiwalowego Kraków.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE