Nowe obostrzenia w kraju fiordów. Dotyczą również Polaków!

Od najbliższego poniedziałku, aby móc wjechać na teren Norwegii należy przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Musi być wykonany na mniej niż 72 godziny przed wjazdem.

Fot. Pixabay

Premier kraju fiordów ogłosił nowe obostrzenia dotyczące wjazdu na teren kraju. Od 9 listopada każda osoba poróżująca do Norwegii z tzw. krajów czerwonych, będzie musiała pokazać negatywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2. W czerwonej strefie znajdują się państwa z dużą ilością zachorowań na COVID-19. Wśród nich jest prawie cała Europa, w tym Polska.

Jest jednak kilka wyjątków. Obostrzenia nie obejmują Nowergów, osób tam mieszkających, a także tranzytu. Nowe zasady wprowadzono w związku z wysoką liczbą przypadków koronawirusa na całym świecie, również w Nowergii. Od trzech tygodni potwierdzono tam 6 tysięcy nowych zakażeń tygodniowo. Dla porównania, na początku sierpnia liczba ta wynosiła tylko 300.

Test należy wykonać na mniej niż 72 godziny przed wjazdem na teren Norwegii. Jeśli dana osoba nie przedstawi negatywnego wyniku testu, norweskie władze będą mogły jej odmówić wjazdu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE