Będą przedłużone ograniczenia w lotach? Wszystko na to wskazuje!

Jak wynika z Wykazu Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów, wydane będzie kolejne rozporządzenie z zakazami dotyczącymi ruchy lotniczego. Obowiązywałoby do 24 listopada. 

Fot. Pixabay

W czwartek opublikowany został projekt rozporządzenia, który wprowadza przedłużenie zakazu wykonywania międzynarodowych połączeń lotniczych z państw, w których współczynnik w zakresie 14 dniowej skumulowanej liczby zakażeń wynosi 270 zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Wyłączone z tej zasady mają zostać państwa członkowskie UE, Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen.

Obecny zakaz obowiązuje od 28 października do 10 listopada. Jak podkreśla się w wykazie, koniecznośc przedłużenia zakazu wynika z dużej ilości zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Nowe rozporządzenie ma obowiązywać do 24 listopada, jednak rząd mimo wszystko zdecydował się złagodzić obostrzenia. Zmiany będą dotyczyć między innymi dwóch stanów USA- Illinois i Nowy Jork, do których będzie można polecieć.

Podróże zakazane są w tej chwili do 34 krajów. Wsród nich jest między innymi Izrael, Czarnogóra, Gruzja i Stany Zjednoczone. Nie ma natomiast na liście ani jednego kraju z Unii Europejskiej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE