Ostatnie godziny krakowskiej kultury. Artyści grają do końca

Już w sobotę wszystkie instytucje kulturalne ponownie zostaną zamknięte. Wiosenny lockdown wszystkim dał się we znaki, ale branża kulturalno artystyczna odczuła to w szczególny sposób. Po niemal półrocznej próbie odrabiania strat teatry, kina, muzea, galerie sztuki i sale koncertowe znowu zostaną zamknięte. 

Fot. materiały prasowe/Teatr im. Juliusza Słowackiego

Na środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że należy zmniejszyć ruch społeczny. W tym celu ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury – teatry, kina, muzea, galerie i wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne.

Artyści znowu przenoszą się do internetu. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają odwołane przynajmniej do 29 listopada. Piątek jest ostatnim dniem kiedy możemy skorzystać z kontaktem ze sztuką na żywo. Co najmniej przez najbliższe trzy tygodnie będziemy obcować z nią poprzez monitor komputera.

Kina i teatry grają jednak do końca. Piątkowe spektakle i seanse zakończą się późno. To będzie smutny piątkowy wieczór. Korzystajcie.

Przypominamy, że od jutra zamknięte będą również biblioteki. Piątek jest zatem również ostatnim dniem by zaopatrzyć się w dobrą literaturę na najbliższy miesiąc.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE