Ekspert o zakażeniach: „W poniedziałek okaże się czy obostrzenia coś dały”

Profesor Włodzimierz Gut przekazał w rozmowie z PAP, że od poniedziałku będzie widać czy faktycznie pierwsze wprowadzone obostrzenia cokolwiek dały. Do tej pory wciąż rośnie liczba zakażeń. Dziś padł kolejny rekord. 

Fot. Shutterstock

Specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusolog Włodzimierz Gut przekazał dziś w rozmowie z PAP jak jego zdaniem wygląda obecnie sytuacja epidemiczna w Polsce. Podkreślał, że  niezależnie od liczby przypadków, cały czas należy przestrzegać zasad sanitarnych, nosić maseczki, dezynfekować się i zachowywać dystans. Jak zaznacza, najlepiej byłoby wcale nie wychodzić z domu. Dodał też, że problem jest w otwartych granicach, które powodują napływ ludzi.
Ekspert powiedział kiedy możemy zauważyć pierwsze spadki liczby zakażeń w związku z wprowadzeniem wielu obostrzeń na terenie kraju. Uważa, że od poniedziałku będzie wiadomo czy pierwsze restrykcje coś dały. Jeśli liczba zakażonych nie będzie rosła,  będzie można uznać to za mały sukces. Jednak obostrzenia, które wprowadzono dopiero kilka dni temu nie będą miały na to jeszcze wpływu, a ich efekt będzie można zobaczyć dopiero za 2 tygodnie.
Profesor został również zapytany o pomysł wprowadzenia całkowitego lockdownu.
-ocenił profesor Gut.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]