Poczta Polska dostarczy chorym pulsoksymetry!

Ministerstwo Zdrowia razem z Pocztą Polską opracowało procedury dostarczania osobom chorującym na koronawirusa pulsoksymetrów. Jest to urządzenie, które służy do pomiaru poziomu nasycenia krwi tętniczej tlenem. 

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Wiceprezes Poczty Polskiej w rozmowie z PAP przedstawił nowy program, który powstał przy współpracy Ministerstwa Zdrowia z Pocztą Polską. Ma on polegać na systemie zdalnego monitorowania pacjentów, dzięki czemu swoje leczenie będą mogli odbywać w domu. Będzie do nich dostarczane specjalne urządzenie, zwane pulsoksymetrem, które pozwoli sprawdzić poziom nasycenia krwi tętniczej tlenem.

Pierwsze takie urządzenia mają trafić do chorych w Małopolsce. Lekarz POZ kiedy dowie się o zakażeniu u swojego pacjenta ma zakwalifikować go do programu telemonitoringu. Wtedy osoba chora otrzyma dane do logowania w systemie. Dodatkowo zostanie przekazana informacja, że należy jej przekazać urządzenie. Będzie ona wysyłana bezpośrednio z resortu zdrowia do Poczty Polskiej, która zrealizuje zamówienie i kurier dostarczy niezbędny sprzęt pod drzwi chorego.

To jeden z nowych pomysłów Ministerstwa Zdrowia, który ma pomóc w walce z COVID-19. Usprawni to prace lekarzy, szpitali, a pacjent szybko otrzyma pomoc, bez konieczności angażowania niepotrzebnych służb.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]