Schroniska wstrzymują działalność noclegową! Nagła zmiana w rozporządzeniu

Jeszcze po środowym wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego schroniska i kwatery prywatne nie musiały obawiać się zamknięć. Zakaz usług noclegowych miał dotyczyć jedynie hoteli i pensjonatów. 

Fot. Kraków w Pigułce

W piątek jednak wszystko się jednak zmieniło. Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowano rozporządzenie według którego zakaz usług noclegowych dotyczy tak samo schronisk i kwater prywatnych. Część już zawiesza usługi w nadziei na nadrobienie strat w okresie świątecznym.

Jak informuje Radio Kraków, schroniska i kwatery prywatne musiały odwołać rezerwacje i zapowiadają zawieszenie działalności by nie narazić się na konsekwencje. Od soboty zakaz usług noclegowych tak samo dotyka hoteli, schronisk, pensjonatów jak i kwater prywatnych.

Wyjątkami są podróże służbowe i zgrupowania sportowe. Noclegu można udzielać również pacjentom i ich opiekunom, jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej (np. pacjenci onkologiczni i dializowani oraz mali pacjenci przebywający pod opieką osób dorosłych).

Hotele będą wymagać wszelkich potwierdzeń tych wyjątkowych sytuacji.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE