Szpital zamieścił dramatyczny apel o pomoc! Wszystko jest potrzebne!

Kolejny szpital wysłał dramatyczny sygnał o pomoc dla pacjentów, którzy nie mają możliwości kontaktu ze swoimi bliskimi, jeżeli w ogóle tacy są. To głównie osoby starsze, samotne i bez rodziny. Medycy zapewniają leczenie i najlepszą możliwą opiekę. Pacjentom brakuje jednak rzeczy osobistych.

fot. 5WSZK

5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie przy ul. Wrocławskiej zamieścił na swoim profilu apel o pomoc dla pacjentów, którym brakuje rzeczy osobistych.

W naszych oddziałach leczeni są Pacjenci z COVID-19. Wielu z nich to osoby starsze, samotne, często bez rodziny. Nasi Medycy zapewniają im leczenie i najlepszą możliwą opiekę. Dużym wsparciem byłoby zapewnienie naszym Pacjentom rzeczy osobistych, które ułatwią codzienną higienę – czytamy w apelu.

Na liście najbardziej potrzebnych produktów znalazły się takie jak choćby szczoteczki do zębów, szampony, maszynki do golenia, chusteczki do nawilżania ciała czy nawet woda mineralna.

Potrzeby są ogromne a dotyczą podstawowych zabezpieczeń. Jak informuje szpital, każda pomoc się przyda.

Z odsieczą prężnie ruszyła po raz kolejny grupa Gogle Dla Krakowskich Medyków nagłaśniając i informując naszą redakcję o sytuacji w szpitalu. Wiosną tego roku grupa zebrała i zakupiła dla krakowskich placówek medycznych m.in. gogle, maseczki, rękawiczki i kombinezony za kwotę ponad 13 tys. zł. Teraz ponownie mobilizują siły i darczyńców.

Każda kwota jest ważna. Dwa złote to jest maszynka do golenia, grzebień do włosów albo woda. Wiosną tego roku okazało się, że nawet te najmniejsze kwoty potrafią zdziałać cuda. Sukcesem miało być zebranie tysiąca złotych i zakup gogli i rękawiczek za tą kwotę. Uzbieraliśmy ponad trzynaście. Wiosną udało się pomóc szpitalom, teraz też się uda. Nie ustajemy w działaniach i mobilizujemy kogo się da a ze szpitalem wojskowym jesteśmy związani od początku– mówi w rozmowie z naszą redakcją Beata Pietrzyk, organizatorka zrzutki dla szpitali z grupy Gogle Dla Krakowskich Medyków.

 

Darowizny można dostarczać osobiście do szpitala jak również przesyłać na adres:
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ
ul. Wrocławska 1-3, 30-901 Kraków
z dopiskiem „Pracownik Socjalny”

Ze szpitalem można kontaktować się telefonicznie pod numerami 531 474 061, 12 63 08 340 lub mailowo [email protected], [email protected]

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE