Wiceminister finansów o poszkodowanych branżach: „Można się przebranżowić”

Wczoraj Mateusz Morawiecki zapowiedział program wsparcia, który skierowany jest do branż najbardziej poszkodowanych na skutek pandemii koronawirusa. Piotr Patkowski przekazał w wywiadzie dla TVN Info, że dobrym pomysłem jest przebranżowienie się.

Fot. Pixabay

Wczoraj odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której przedstawił dziesięć rozwiązań antykryzysowych dla najbardziej poszkodowanych skutkami COVID-19 branż. Wśród nich jest dofinansowanie zmiany zakresu działalności dla tych, którzy będą chcieli zmienić branżę.

Na ten temat rozmawiał również w programie na antenie TVP Info wiceminister finansów, Piotr Patkowski. Zwrócił uwagę, że to właśnie do branż, które szczególnie odczuwają spadek swojej działalności skierowana jest możliwość przebranżowienia. Dzięki temu zyskają znów płynność finansową i możliwości rozwoju.

Jego słowa nie wszystkich się spodobały. Wiele osób zarzuciło mu, że nie ma pojęcia o czym mówi, ponieważ łatwo jest powiedzieć „zmień branże”, a dużo trudniej porzucić coś na o pracowało się wiele lat, włożyło serce, pieniądze i energię. Dodatkowo, w obecnych czasach, podczas pandemii koronawirusa, bardzo ciężko jest znaleźć coś nowego. A do tego żeby sprawiało to przyjemność, tak jak dotychczasowa praca.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]