Strajk Kobiet na Giewoncie! Baner z czerwoną błyskawicą zawisł na słynnym krzyżu!

„Giewont zdobyty! ✌🏻 #wydupcać z przemocą! ⚡️⚡️⚡️#strajkwszystkich Ogólnopolski Strajk Kobiet” – pisze Strajk Kobiet Podhale.„informacyjnie: banner został ściągnięty od razu po akcji.” – dodają organizatorki.

W internecie zawrzało:

„Poszły, powiesiły i pewnie ściągnęły, a krzyk jakby conajmniej krzyż wyrwały. Dla kogoś symbol, dla innych metalowy stojak. Nic się nie stało. Ale stało się na Podhalu to, że radni dla tradycji chcą aby ich gmina była gminą, gdzie nie broni się ofiar przemocy domowej. I to tam powinna być ta dyskusja. Tam w obronie kobiet i dzieci. Bo krzyż stoi 119 lat i to tradycja, chyba taka jak uderzenie kobiety czy dziecka. A może niektórym ta tradycja nie pasuje. Żeby było jasne mi ten krzyż nie przeszkadza, ale jak było tu wiele głosów, góry są dla wszystkich i powinny być wolne od religii, polityki czy poglądów. Trzeba być konsekwentnym jak pozwala się okazywać i wyrażać swoją religijność, to nie powinien też przeszkadzać transparent(zwłaszcza tymczasowy). Wszystkim spokoju życzę” – pisze Pani Anna.

„Ten krzyż ma 15 metrów, jak Wy żeście to tam zawiesili?” – dopytuje Pan Czarek.

„Rewelacja! Dziewczyny, jesteście fantastyczne, odważne, i miejcie w dupie ten klasyczny dla naszego narodu negacjonizm…” – pisze Pani Greta.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE