Fundacja Kai Godek przekaże do Sejmu ustawę „Stop LGBT”. Zakazuje m.in. marszów równości

Kaja Godek wraz ze swoją fundacją Życie i Rodzina planuje złożyć dziś w Sejmie podpisy pod projektem ustawy „Stop LGBT”. Wśród jego głównych założeń jest zakaz organizowania parad równości. 

Fot. Jakub Kaminski/East News

Fundacja Życie i Rodzina razem z Obywatelskim Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej zbierali podpisy w Sejmie pod projektem ustawy „Stop LGBT”. Jego głównym celem jest zakazanie organizowania parad równości. Według fundacji manifestacje te są niezgodne z prawem, ponieważ kwestionują małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, a także propagują związki partnerskie i adopcję dzieci przez pary jednopłciowe.

W projekcie dokładnie mowa jest  o zakazie promowania płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych, a także rozwiązań mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci. Fundacja chce również, aby symbole religijne zostały od tej chwili chronione. Co do ostatniego punktu, spotkał się on z krytyczną opinią między innymi kościoła, którzy nie zgodzili się na zbieranie podpisów na terenie swoich parafii.

Aby ustawa mogła trafić do Sejmu musiała zebrać 100 tysięcy podpisów. Jak zapewniła fundacja Życie i Rodzina, liczba została przekroczona, a złożenie podpisów ma się odbyć dziś. Po ich przeliczeniu Sejm ma trzy miesiące na przeprowadzenie pierwszego czytania projektu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]