Koronawirus. Jak wygląda sytuacja w więzieniach?

Dobowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce jest wciąż wysoka. Jak się okazuje, COVID-19 nie omija również więzień. Tam też wprowadzono dodatkowe obostrzenia, choć skala zachorowań nie jest aż tak wysoka, jak w innych miejscach. 

Fot. Pixabay

Wśród obostrzeń jakie wprowadzono z więzieniach są między innymi zakazy widzeń. I to najbardziej dokucza przebywającym tam osobom. Nie mogą zobaczyć się z najbliższymi. Drugą kwestią jest zakaz posług religijnych.

Money.pl poinformowało, że pod koniec października w więzieniach przebywało 20 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo Sprawiedliwości zapewnia jednak, że sytuacja jest pod pełną kontrolą. Jak dodaje, wśród funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa liczba zakażeń jest stosunkowo mała, są to pojedyncze przypadki.

Jak wygląda sprawa izolacji w placówkach? Opieka medyczna zapewniana jest na bieżąco. Jak przekazał Money.pl resort sprawiedliwości, w każdej jednostce jest zatrudniony personel służby zdrowia. Jeśli ktoś miał kontakt z zakażoną osobą, zostaje przeniesiony do izolacji. W przypadku konieczności  przyjęcia osoby ze zdiagnozowanym koronawirusem jest ona natomiast od razu przewieziona do izolatorium. Znajduje się ono przy jednym z aresztów śledczych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]