Polska lekkoatletyka w żałobie. Zmarł trener Jerzy Sudoł.

W niedzielę, w wieku 68 lat zmarł trener konkurencji rzutowych Jerzy Sudoł. Kila lat temu przeszedł poważny wypadek podczas zgrupowania. Od tego czasu wymagał stałej pomocy. 

Fot. Kraków w Pigułce

Kilka lat temu Jerzy Sudoł uległ poważnemu wypadkowy podczas zgrupowania w Szklarskiej Porębie. Od tego czasu w środowisku lekkoatletycznym organizowano liczne zbiórki, aby pomóc w leczeniu trenera.

Wczoraj w wieku 68 lat zmarł, nie wiadomo jednak jaka była przyczyna śmierci trenera. Informację przekazał Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Jerzy Sudoł na początku swojej kariery sportowej sam uprawiał lekkoatletykę w konkurencjach rzutowych. Następnie został szkoleniowcem. Jego podopieczni zdobywali medale na wielu mistrzostwach na całym świecie. Był wiceprezesem Związku Lekkiej Atletyki. Od 2007 roku angażował się w organizację letnich mistrzostw Polski w Poznaniu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]