Powstał Bank Tlenu dla służb ratowniczych

W podkrakowskich Brzegach powstało wsparcie tlenowe dla wszelkich służb ratowniczych. Częste problemy z dojazdem karetek spowodowało, że do pacjentów, z pierwszą pomocą coraz częściej wyjeżdżają strażacy. 

Fot. Kraków w Pigułce

Karetki pogotowia coraz częściej mają problem z wyjazdem do pacjentów potrzebujących pierwszej pomocy. Związane to jest najczęściej z długim oczekiwaniem przed szpitalem na przyjęcie pacjenta.

Akcje ratownicze coraz częściej podejmują strażacy. Żeby wesprzeć ich w pomocy medycznej w podkrakowskich Brzegach uruchomiono Bank Tlenu by w razie konieczności móc szybko napełnić butle tlenem medycznym potrzebnym przy pierwszej pomocy.

Tlenoterapii potrzebują głównie pacjenci chorzy na COVID-19 a to jest już wielkie wsparcie i możliwość ratunku ze strony nie tylko pogotowia ale wszelkich służb ratowniczych, które z Banku Tlenu mogą korzystać.

Bank znajduje się w dawnym obiekcie ochrony przeciwpowodziowej, w siedzibie jednostki OSP Brzegi i działa od soboty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]