Chcą dostać szczepionkę, jako jedni z pierwszych. „Obsługuje około 300 klientów, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami”

W programie Money „To się liczy” wypowiadał się Alfred Bujara, szef sekcji handlu w NSZZ „Solidarność”. Związek chce, żeby do szczepionki mieli w pierwszej kolejności dostęp nie tylko lekarze, nauczyciele czy osoby starsze, ale także pracownicy handlu.

Fot. Pixabay

Jak mówił Alfed Bujara, związek będzie występował do rządu, aby szczepionki trafiły w do pracowników handlu na równi z lekarzami, nauczycielami czy osobami starszymi.

Jedna kasjerka w sklepie obsługuje około 300 klientów, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami COVID. Narażenie jest duże, zabezpieczeń prawie żadnych. Dlatego będziemy wnioskować do rządu, aby pracownicy handlu stali się grupą uprzywilejowaną zawodową, a więc te szczepionki powinny również do nich trafić – mówił szef sekcji handlu w „Solidarności”.

Jak mówił premier szczepionka będzie dostępna na początku dla chętnych. Pierwszeństwo będą mieli seniorzy.

Chcemy mieć 20-kilka milionów szczepionek przeciwko koronawirusowi – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki – Kilka dni temu zarządziłem przygotowanie na przyszły rok całej infrastruktury do szczepienia – zapowiedział szef rządu.

W środę planowane jest podpisanie umowy na dostawę konkretnych szczepionek. W sierpniu przystąpiliśmy do podpisania tych umów z ośmioma różnymi firmami, które pracują nad szczepionkami – przyznał premier – Mamy równe prawo korzystania z szczepionek na COVID – podsumował.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]