Małopolska szykuje się już na trzecią falę zakażeń

W małopolskich szpitalach dostępnych jest już ponad 3,5 tys. miejsc dla osób zakażonych COVID-19. Placówki wciąż się rozbudowują. 

fot. Pixabay

Od kilku tygodni działa już pierwszy szpital tymczasowy dla covidowców, zorganizowany w byłych budynkach Szpitalu Uniwersyteckiego. Do końca listopada ruszy następny w Hali Expo.

W porannej rozmowie Radia Kraków wojewoda małopolski poinformował o dostępnych w województwie ponad 3,5 tys. miejsc dla chorych na COVID-19. Szpital przy ul. Kopernika i Botanicznej jest wspierany przez personel ze Szpitala im. Rydygiera.

Problem kadrowy wciąż jest bardzo poważny, dlatego wojewoda zaapelował do studentów o zgłaszanie się w ramach wolontariatu o wsparcie personelu w szpitalach tymczasowych.

Wojewoda Łukasz Kmita zapewnił, że Małopolska dysponuje obecnie największą ilością miejsc w Polsce i liczba ta będzie wciąż rosnąć.

Dzisiaj Małopolanie mają około 3500 miejsc covidowych we wszystkich szpitalach. Rozbudowaliśmy tę liczbę. Na początku był to tylko Szpital Uniwersytecki. Te liczby mówią same za siebie. Budujemy szpitale tymczasowe, żeby być przygotowani na kolejną, ewentualną falę – powiedział wojewoda w rozmowie ze stacją.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]