Minister zdrowia apeluje w sprawie Święta Niepodległości: „Niech w tym roku wyrazem patriotyzmu będzie to, że zostaniemy w domu”

Adam Niedzielski przekazał apel skierowany do osób chcących obchodzić jutro Dzień Niepodległości. Przypomniał, że trwa pandemia i najlepszym objawem patriotyzmu byłoby pozostanie w domach.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Minister zdrowia przekazał kilka informacji przed przygotowaniami do jutrzejszego obchodzenia Święta Niepodległości. Adam Niedzielski zaznacza, że w tym roku nie możemy celebrować 11 listopada jako wspólnota. Zaapelował, aby więc pozostać w domach i nie spędzać go w taki sposób, jak to odbywało się do tej pory.

„Musimy ograniczyć się do małych grup, zgromadzeń. Przyjmijmy, że w tym roku tym wyrazem patriotyzmu będzie to, że zostaniemy w domu, że będziemy w zaciszu domowym, z rodziną i najbliższymi osobami świętowali ten dzień odzyskania niepodległości.”

-powiedział Adam Niedzielski. Przypomniał również o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, wśród których jest przede wszystkim dystans. A najlepszym przykładem odpowiedniego dystansu jest pozostanie w izolacji, w domu. I to jest to co powinno być najsilniejszym orężem Polaków.

Dzisiejsza liczba dobowych przypadków przekroczyła 25 tysięcy. Jeśli w następnych dniach przypadków będzie równie dużo, może zostać wprowadzona kwarantanna narodowa. Tak w ubiegłym tygodniu zapowiadał Mateusz Morawiecki podczas konferencji premiera i ministra zdrowia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]