MZ opublikowało rekomendacje dotyczące pochówków osób z COVID-19!

Specjalnie rekomendacje dotyczące pogrzebów osób z koronawirusem pojawiły się w nowym rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia. Jak z nich wynika, kluczowa jest dezynfekcja. 

Fot. Shutterstock

Pomimo, że zakłady pogrzebowe zapewniają, że ciała osób zmarłych z powodu wirusa SARS-CoV-2 są specjalnie przygotowywane przed pochówkiem, wiele osób martwi się czy pójście na taki pogrzeb jest bezpieczne. W związku z tym resort zdrowia przygotował specjalne rekomendacje, które opublikował w rozporządzeniu.

Z rozporządzenia wynika, że zwłoki osób, które zmarły na koronawirusa należy dezynfekować płynem odkażającym, który działa wirusobójczo. To bardzo ważne, ponieważ do tej pory standardy mycia zmarłego wyglądały zupełnie inaczej. Dodatkowo, ciało należy umieścić w szczelnym worku, wraz z ubraniem lub okryciem szpitalnym, które również należy poddać dezynfekcji. Trumnę także trzeba spryskać płynem dezynfekującym.

Osoby, które pracują przy pogrzebach, bezpośrednio przy zwłokach, powinny mieć na sobie kombinezon lub fartuch ochronny z czepkiem na głowę, maską zakrywającą otwory oddechowe, gogle lub przyłbicę i jednorazowe rękawiczki. Dzięki temu cała procedura jest bezpieczna i nie ma ryzyka zakażenia się koronawirusem podczas uroczystości pogrzebowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]