Nabór do szpitali tymczasowych. Potrzebni studenci

Od kilku tygodni trwają prace związane z uruchamianiem jednoimiennych szpitali tymczasowych. Łóżka i sprzęt medyczny będą uzupełniane sukcesywnie. Największe zapotrzebowanie jest jednak na personel medyczny i wolontariuszy. 

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Potrzebni są wszyscy. Zarówno wykwalifikowany personel medyczny, osoby po przeszkoleniu jak i wolontariusze.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwrócił się z apelem do studentów. Swój list rozesłał do rektorów uczelni by również przekazali studentom, że są potrzebni.

– (…) potrzebujemy także Was – młodych ludzi dobrej woli, Wolontariuszy, którzy chcą się włączyć w ten wielki wspólny projekt. To będzie okazja, żeby się sprawdzić, ale także zdobyć doświadczenie i poszerzyć swoje kompetencje. Głęboko wierzę, że wśród Studentów kierunków związanych z medycyną, pielęgniarstwem, naukami przyrodniczymi, fizjoterapią itp. będzie sporo osób odważnych, które podejmą się tego wyzwania – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Wierzę w Was, w to, że wśród Waszych ideałów jest poczucie solidarności. Bardzo jest ono teraz nam wszystkim potrzebne. Możecie pokazać, że siłą młodości jest i zawsze była odwaga. Odwaga i determinacja. To jest czas dla ludzi, którzy nie boją się wyzwań. Dla ludzi z misją, którzy mają jasne cele – podkreślił wojewoda.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE