Nowa mutacja COVID-19! Są pierwsze przypadki zakażenia!

Już w siedmiu państwach wykryto zmutowany szczep koronawirusa. Przenoszony jest on przez zwierzęta, głównie norki. Zakażonych jest już kilkanaście osób.

Fot. Shutterstock

W Izraelu wykryto kolejne przypadki zakażeń nowym szczepem koronawirusa, który przeniosły norki. Trzy osoby  w kraju są poddawane testom na zmutowanego wirusa SARS-CoV-2. Jak dodają naukowcy, nowa mutacja jest odporna na przeciwciała i znacznie trudniej jest się z niej wyleczyć.

Nowa infekcja ma przenosić się ze zwierząt na ludzi, którzy następnie mogą się wzajemnie zarażać. Potwierdzono już pierwsze przypadki zakażenia we Włoszech, w Hiszpanii i Szwecji, a także w Stanach Zjednoczonych. Łącznie zmutowanego wirusa ma już 12 osób.

W związku z przenoszeniem koronawirusa przez zwierzęta, władze Danii nakazały odstrzały 17 milionów norek. Chcą w ten sposób zlikwidować zmutowany szczep wirusa SARS-CoV-2, który pochodzi najprawdopodobniej z ferm futerkowych. Jak zaznaczają naukowcy, jeśli zmutowany wirus rozprzestrzeniałby się dalej, wtedy szczepionka, która aktualnie powstaje,  nie będzie skuteczna.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE