Trwa protest w odpowiedzi na reportaż o kardynale Dziwiszu „Mamy dość! #donStanislao”

„Mamy dość! Ci sami, którzy cieszyli się z wyroku pseudo Trybunału, latami bronili pedofilów, czerpiąc na tym korzyści finansowe. Dziwisz się? My nie! Do zobaczenia o 19:30 na Franciszkańskiej 3 przed Kurią! Niech nas usłyszą i zobaczą!#DonStanislao  #niedajmysięzastraszyć” – piszą organizatorzy.

Fot. Ogólnopolski Strajk Kobiet

Z reportażu stacji TVN24 wynika, że ks. kard. Stanisław Dziwisz był świadomy przestępstw seksualnych w Kościele Katolickim i brał udział w tuszowaniu wielu spraw.

Na odezwę Episkopatu Polski nie trzeba było długo czekać. We wtorek rano oświadczenie wydał abp Stanisław Gądecki.

„W nawiązaniu do wczorajszego reportażu TVN24 zatytułowanego Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza, w którym oskarża się ks. kardynała Stanisława Dziwisza o zaniedbania w wyjaśnianiu przypadków nadużyć seksualnych ze strony duchownych, mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości, zaprezentowane w tym reportażu, zostaną wyjaśnione przez odpowiednią komisję Stolicy Apostolskiej.

Równocześnie chciałbym zauważyć, że Kościół w Polsce jest wdzięczny ks. kardynałowi za jego wieloletnią służbę przy boku św. Jana Pawła II.” – czytamy w oświadczeniu arcybiskupa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE