Zakaz lotów przedłużony! Na liście 10 krajów!

Opublikowano projekt rozporządzenia, które obowiązywać będzie od 11 do 24 listopada. Na liście znajduje się 10 państw, do których z Polski nie polecimy.

Fot. Pixabay

Zakaz lotów związany jest z sytuacją pandemiczną na całym świecie. Dziś opublikowano kolejny projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Poprzedni obowiązywał do 10 listopada i obejmował 34 państwa, w tym Stany Zjednoczone czy Izrael.

Jak się okazuje, zakaz  ma zostać przedłużony i obowiązywać od 11 do 24 listopada 2020 roku. Zmniejszono natomiast liczbę miejsc, do których nie polecimy. Na liście znalazło się jedynie 10 państw. Są to: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Argentyna, Armenia, Jordania, Kostaryka, Liban, Macedonia i USA. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, są dwa wyjątki: Illinois i Nowy York.

Zakaz nie obowiązuje podczas lotów międzynarodowych, które są wykonywane na zlecenie Prezesa Rady Ministrów i za zgodą Prezesa ULC czy na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskej i wojsk obcych. Dodatkowo, obostrzenia nie obowiązują dla lotów wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]