Lockdown na święta? Jest komentarz Leszka Millera!

Europoseł i były premier Polski, Leszek Miller uważa, że należy przygotować się na pełen lockdown podczas świąt Bożego Narodzenia. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37129711

Podczas programu Wirtualnej Polski „Tłit”, gdzie gościem był Leszek Miller, zapytano go o możliwość wprowadzenia lockdownu w Polsce na święta Bożego Narodzenia. Były premier nie krył, że jest to bardzo możliwe, wręcz pewne. Zaznaczył, że jeśli zakażeń wciąż będzie tak dużo, może być to jedyne wyjście.

Jak pokazały ostatnie dni, mimo wprowadzenia dodatkowych obostrzeń, zakażeń wciąż przybywa. Całkowity lockdown może być jedyną metodą, która pozwoli na zmuszenie ludzi, aby zostali w domu. Jak dodaje Miller, to spowoduje ogromne załamania gospodarcze w różnych sektorach, jednak będzie trzeba się z tym liczyć i trzeba dokonać wyboru. Albo będzie to ratowanie życia i zdrowia Polaków, albo ratowanie gospodarki.

„Dziwię się, że jeśli Niemcy chcą pomóc, polski rząd odmawia, krzywi się, mówi, że Polska jest samowystarczalna. Nie jest samowystarczalna. Sytuacja się pogarsza. Najwyższy czas, żeby Polska zwróciła się do instytucji międzynarodowych, żeby była bardziej aktywna na forum UE, żeby prosiła o tę międzynarodową pomoc.”

-zaznaczył Leszek Miller.

Jak w ubiegłym tygodniu zapowiadał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, niewykluczone, że wkrótce czeka nas kwarantanna narodowa. Liczba przypadków wciąż jest wysoka, jednak nie wiadomo czy całkowity lockdown zostanie zapowiedziany jeszcze w tym tygodniu czy później.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]