Pielęgniarki będą szkolone online z obsługi… respiratora?

W Małopolsce będą otwierane kolejne szpitale tymczasowe dla pacjentów chorych na COVID-19. Łóżka i respiratory docierać będą sukcesywnie, ale będą. Gorzej z wykwalifikowanym personelem. Pielęgniarki są przerażone. Przygotowane szkolenia mają odbywać się za pośrednictwem serwisu YouTube.

Fot. Shutterstock

Ogólnopolski Związek Zawodowego Pielęgniarek i Położnych alarmuje o planach szkoleń z zakresu obsługi respiratora.

Chodzi głównie o sposób przeprowadzania szkoleń. Jak sprawę opisuje Gazeta Krakowska, pielęgniarki otrzymały 33-stronnicowy dokument o obsłudze respiratora i link poglądowy do filmu zamieszczonego na serwisie You Tube.

Pielęgniarki są przerażone faktem, że szkolenia mają odbywać się przez komputer a nie realnie ćwicząc na respiratorach. Zresztą nie chodzi tylko o respiratory ale i inne urządzenia anestezjologiczne używane na oddziałach intensywnej terapii.

Obawiają się również, że zostaną zmuszone przez to do pracy z respiratorem bez odpowiednego realnego przeszkolenia i kwalifikacji co może skończyć się narażeniem życia pacjenta.

Pielęgniarki zauważają, że taka łapanka do szpitali tymczasowych i szybkie, skrócone szkolenia mogą źle się skończyć, głównie dla pacjentów wymagających intensywnej terapii i opieki wykwalifikowanego personelu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE