Jak poradzić sobie z problemami skórnymi po noszeniu maseczek?

Wiele osób narzeka, że noszenie maseczek powoduje problemy skórne, w postaci np. wysypki czy podrażnienia. Tygodnik Wprost przekazał porady dermatolożek, które mogą pomóc w problemach związanych z zakrywaniem ust i nosa. 

Fot. Pixabay

Maseczki z pewnością pomagają nam w uchronieniu się przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Są jednak często niewygodne i powodują problemy skórne. Dermatolog Marta Wieczorek, Julia Lanckorońska i Aleksandra Malewska opowiedziały jak sobie z nimi poradzić.

Głównym problemem jaki powstaje poprzez zakrywanie ust i nosa jest trądzik. Jest on wynikiem pocierania i kontaktu skóry z maską i wilgocią. Ekspertki zalecają częste zmiany maseczek i natychmiastowe oczyszczanie twarzy, tuż po jej zdjęciu. Jeśli skóra jest również sucha, krem nawilżający z pewnością pomoże. Innym problemem jest czerwona i bolesna wysypka. Dermatolożki zaznaczają, że warto zwrócić uwagę na częste pranie masek i odpowiednie jej wypłukanie. Podrażnienie mogą bowiem powodować pozostałości po niektórych produktach do pielęgnacji.

Zdarza się, że na skutek ciepła w przestrzeni pod maską, rozszerzają się naczynka. Jeśli tak się dzieje warto zmienić maseczkę z tkaniny na tę chirurgiczną. Problem dotyczy również mężczyzn. Jak podkreślają ekspertki, włosy z zarostu często zadzierają się o tkaninę maseczki. Warto zakupić w tym wypadku maseczkę gładką lub…zapuścić brodę.

Obecnie maseczki towarzyszą nam przez większość dnia. Według zaleceń rządu, musimy je nosić w miejscach publicznych, również na świeżym powietrzu. Wyjątkiem są plaże i parki.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]