Kardynał straci honorowe tytuły?

Nad ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem wiszą coraz ciemniejsze chmury. Coraz więcej radnych domaga się odebrania kardynałowi honorowego obywatelstwa. 

By Joanna Adamik/Wikipedia

Po wyemitowaniu w telewizji TVN24 reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” zawrzało. Wygląda na to, że na słowach krytyki i oburzeniu się nie skończy.

Dwa dni temu europoseł Lewicy poinformował w mediach społecznościowych o złożeniu do prokuratury doniesienia  na kardynała Dziwisza o możliwości popełnienia przestępstwa poplecznictwa art. 239 KK oraz niezawiadomienie organów ściągania o popełnieniu przestępstw wykorzystania seksualnego dzieci art. 240 KK.

Zawrzało również wśród radnych Krakowa. Przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec wyraził nadzieję, że watykańskie śledztwo odbędzie się a jeśli skala zarzutów się potwierdzi, wtedy Rada Miasta będzie zmuszona odebrać kardynałowi tytuł Honorowego Obywatela Krakowa, stosowną uchwałą.

Teraz do podobnego postępowania dołączyli radni z Libiąży, gdzie kardynał również otrzymał tytuł Honorowego Obywatela. Tytuł ten kardynał odebrał w czerwcu ubiegłego roku podczas obchodów 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Libiąż.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE